Kantor_Tropy 2016 – Scena dla TańcaProjekt obejmuje kilkanaście prezentacji spektaklu Kantor_Tropy: COLLAGE w reżyserii Katarzyny Pastuszak i w wykonaniu kolektywu Amareya Theatre & Guests z udziałem japońskich tancerzy butō – Yuko Kawamoto, Kae Ishimoto, Ichi Go, Rui Ishihara, artystek Teatru Amareya (Agnieszka Kamińska, Aleksandra Śliwińska, Katarzyna Pastuszak), tancerki Danieli Komędery oraz aktorów/tancerzy - Jana Grządzieli i Przemysława Jurewicza. Muzykę skomponowali i wykonują na żywo Joanna Duda i Jan Młynarski (J=J). Spektakl ten powstał w 2015 roku w ramach polsko-japońskiego projektu Kantor_Tropy, który w rankingu „Gazety Świętojańskiej”, podsumowującym Rok Teatralny 2015 na Pomorzu, zdobył wyróżnienie za najlepszy koncept.

Prezentacje spektaklu Kantor_Tropy: COLLAGE w ośrodkach na terenie całej Polski pozwolą na zaistnienie tego spektaklu w szerszym kontekście kultury polskiej, a także przyczynią się do podniesienia świadomości odbiorców na temat relacji między sztuką Tadeusza Kantora i wybranymi zjawiskami obecnymi w tańcu i sztukach widowiskowych.

Prezentacje spektaklu zaplanowane są w dużych ośrodkach kulturalnych, jak i w małych miejscowościach, gdzie brakuje regularnych prezentacji spektakli tanecznych. Grupa docelowa projektu jest zróżnicowana pod względem wieku, statusu społecznego, dostępu do ambitnych poza mainstreamowych produkcji tanecznych i teatralnych.

Kuratorka/koordynatorka projektu: Katarzyna Pastuszak