Obszar Tańca w Teatrze BarakahCykl spektakli prezentujących spektrum tańca – od choreografii po improwizację. Repertuar oparty jest na kilku rodzajach improwizacji tańca współczesnego: improwizacji otwartej, strukturalnej oraz choreografii z elementami improwizacji. Spektakle maja charakter kameralny. Niewielka odległość tancerzy od widzów pozwalała na wytworzenie bliskiej relacji, w której taniec jest językiem komunikacji. Interakcje między tancerzami i muzykiem oglądane z bliska umożliwiają głębszą percepcję sztuki.

Scena Teatru Barakah raz w miesiącu staje się sceną dla tańca współczesnego. Program Obszaru Tańca został włączony do regularnego repertuaru teatru. W tym roku projekt realizowany jest we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2015.

Opiekę artystyczną nad Obszarem Tańca sprawuje Iwona Olszowska. Elektroniczną muzykę na żywo komponuje i gra Marcin Janus. Spektakle będzie można oglądać od marca do listopada 2015 roku.

Obszar Tańca w 2015 roku to spotkania z tańcem współczesnym i improwizacją raz w miesiącu, w piątki o godz. 20.30 w Teatrze Barakah przy ul. Paulińskiej 28 w Krakowie.