MaMa Perform

choreografia:
Maria Stokłosa
współpraca artystyczna/udział:
Małgorzata Remiarz, Natalia Żuchowska, Jolanta Sambor, Monika Trąbińska, Magdalena Drągowska- Ramaszkan, Marzena Jazowska, Katarzyna Dańska, Agata Brzozowicz, Wilejka Zagórowska
pomysł/koordynacja:
Wilejka Zagórowska
czas trwania:
45 minut


MaMa Perform jest spektaklem, którego tematem przewodnim jest macierzyństwo: stereotypy z nim związane, społeczne i kulturowe wyobrażenia o nim, ale przede wszystkim osobiste doświadczenia uczestniczek – matek.

Choreografka Maria Stokłosa podczas kilkumiesięcznego procesu twórczego z grupą 10 matek zebrała i połączyła to wszystko w serię wieloznacznych obrazów, w których równorzędne role odgrywa to, co ważne, to, z czego się śmiejemy, świętości, wulgaryzmy i banały życia codziennego. Rola matki nie ulega tu zaszufladkowaniu.Widzowie oglądają prawdziwe kobiety, ich troski, ich pytania (o to, co tracimy, a co zyskujemy dzięki doświadczeniu macierzyństwa) i ich marzenia o tym jak mogłoby być. Celem MaMa Perform jest zarówno aktywizacja grupy matek, które podczas kilku miesięcy poznawały tajniki eksperymentalnego tańca i tworzyły materiał do spektaklu, jak również zaangażowanie odbiorców do dialogu na temat macierzyństwa.